آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور ISQI افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری «هومچی نیوز» و به نقل از ال کا ایران، آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور، عصر دیروز (سه شنبه ۲۳ آبان) باحضور سید محمود هاشمی، رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، محمد آیینی، سرپرست اداره کل استاندارد استان البرز، معاون اداره کل استاندارد استان تهران، تشکل‌های صنفی صنعت آسانسور، جامعه ممیزی و بازرسی ایران و همچنین انجمن آزمایشگاه‌های همکار آزمون و واسنجی ایران، در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران افتتاح شد.

* نگرش به کیفیت باید در تولید شکل گیرد

سید محمود هاشمی در این مراسم روز ملی کیفیت را به فعالان عرصه تولید و خدمات تبریک گفت.

رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با تقدیر از تلاش‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان یک مجموعه دانش بنیان، اظهار داشت: آنچه امروزه در کیفیت ظهور و بروز دارد حاصل تلاش حوزه بازرسی در انجام آزمون‌های دقیق و فنی است.

وی با بیان اینکه مسئولیت کیفیت با تولیدکنندگان است، خاطرنشان کرد: هر قدر محصولات تولیدی از باکیفیت بالاتری برخوردار باشد بازار بهتر، صادرات بیشتر و از همه مهم‌تر رغبت و رضایت مشتری از کالا است.

هاشمی کیفیت را عامل رضایت‌ساز و برندساز دانست و افزود: اگر ارائه خدمات فنی با اخلاق‌مداری همراه باشد بی شک کیفیت مطلوب بروز خواهد کرد.
وی همچنین اعلام کرد: هر مجموعه‌ای که متمرکز بر کیفیت باشد، با اعتماد و افتخار بر او تکیه می‌کنیم.

رییس مرکز تایید صلاحیت ایران گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود زیر ساخت تمام دامنه‌های بازرسی در مرکز ملی تایید صلاحیت ایران اعتباربخشی خواهد شد.

سعید تاجیک، مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در ابتدا گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این شرکت را ارائه کرد و گفت: نخستین آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور در ۴ محور در این مرکز وجود داشت که از سال ۱۴۰۰ نیز با توجه به استانداردهای جدیدی که برای قطعات آسانسور تدوین شد، ایجاد آزمایشگاهی متناسب برای انجام آزمون‌های مربوطه، در دستور کار قرار گرفت.

تاجیک در ادامه، به بحث بازرسی ادواری آسانسور پرداخت و گفت: نیاز هست که در استانداردها و ضوابط موجود در این حوزه راهکارهای نظارتی، تعریف و به طور جد پیگیری شود. چرا که حوادث آسانسور، اغلب ناشی از خلا بازرسی دوره‌ای بوده و عمدتا در آسانسورهایی مشاهده می‌شود که چندین سال بدون نظارت و بازرسی دوره‌ای مورد استفاده قرار گرفتند.

مدیرعامل ISQI با اشاره به موضوع شرکت‌های فعال در حوزه تعمیر و نگهداری آسانسور ادامه داد: افتتاح این آزمایشگاه می‌تواند ایمنی آسانسورها را در کشور تضمین کند که به عنوان یکی از حوزه‌های مدنظر می‌توان به ساماندهی و استانداردسازی این شرکت‌ها اشاره کرد.
در پایان محمد زهره وندی، رییس سندیکاری آسانسور ضمن تاکید بر بالا بودن عمق داخلی سازی قطعات آسانسور، بیان کرد: بخش عمده‌ای از آسانسورهای کشور در داخل تولید می‌شود و ما نیز با سازمان ملی استاندارد و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در انجام آزمون‌ها و ارتقای ایمنی آسانسورها همراه هستیم.

انتهای پیام/
لینک کوتاه خبر: https://homechinews.com/?p=2560
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه