رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان:

نوسانات ارزی و نبود قطعات، معضل صنعت لوازم خانگی ایران

قندی؛ رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان گفت: هم اکنون به دلیل نبود برخی از قطعاتی که باید از خارج وارد کنیم و به دلیل نوسانات ارزی و گرانی این کالاها تولید کننده با مشکلات جدی روبرو است.

به گزارش پایگاه خبری «هومچی نیوز»، قندی؛ رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان گفت: هم اکنون به دلیل نبود برخی از قطعاتی که باید از خارج وارد کنیم و به دلیل نوسانات ارزی و گرانی این کالاها تولید کننده با مشکلات جدی روبرو است.

واردات لوازم خانگی به این خاطر بود که تولید کننده بتواند با توان بیشتری تولید کند و محصولات باکیفیت داخلی داشته باشد اما به نظر می رسد که نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه به دلیل گرانی مواد اولیه و به این دلیل که کارخانجات تولید لوازم خانگی باید بخشی از مواد اولیه خود را از خارج وارد کنند تولید کنندگان با مشکلات جدی در این ارتباط روبرو شده اند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی اصفهان در پاسخ به این سوال که در حال حاضر آیا ما توانسته ایم با تولیدات داخلی با رقبای خارجی رقابت کرده و اقدام به صادرات محصولاتمان کنیم، اظهار کرد: هم اکنون به دلیل نبود برخی از قطعاتی که باید از خارج وارد کنیم و به دلیل نوسانات ارزی و گرانی این کالاها تولید کننده با مشکلات جدی روبرو است.

علیرضا قندی با اظهار خشنودی از اینکه ما در زمینه تولید لوازم خانگی بزرگ توانسته ایم موفق باشیم اما در زمینه لوازم خانگی خرد با مشکلاتی روبرو هستیم، افزود: در عین حال برخی از لوازم و برای نمونه موتور یخچال را باید از خارج از کشور وارد کنیم و به خاطر نوسانات ارزی و گرانی دلار لوازم خانگی تولید داخل پای تولید کننده گران درمی آید و همین باعث می شود که مردم کمتر رغبتی برای خرید داشته باشند.

وابستگی به ورود قطعات لوازم خانگی راه پیشرفت تولید را بسته است

به گزارش بازار، وی تاکید کرد: با وجود اینکه ایران توانسته در زمینه تولید لوازم خانگی پیشرفت های زیادی داشته باشد اما به این دلیل که برای برخی از محصولات وابستگی وجود دارد و به خودکفایی نرسیده ایم، همچنان مشکل نوسانات ارزی و گرانی دلار، برای تولیدکنندگان مشکل ساز است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://homechinews.com/?p=2565
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه