معاون صنایع عمومی وزیر صمت:

امسال ۱۸ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید خواهیم کرد

معاون صنایع عمومی وزیر صمت با بیان اینکه امسال ۱۸ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید خواهیم کرد، گفت: در بهار امسال کاهش ۱۵ درصدی ارزبری، افزایش ۱۰ درصدی عمق داخل و افزایش ۱۰ درصدی صادرات داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری «هومچی نیوز»، معاون صنایع عمومی وزیر صمت با بیان اینکه امسال ۱۸ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید خواهیم کرد، گفت: در بهار امسال کاهش ۱۵ درصدی ارزبری، افزایش ۱۰ درصدی عمق داخل و افزایش ۱۰ درصدی صادرات داشتیم.

محمدمهدی برادران امروز در نشست خبری با بیان اینکه مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی در قطعات یدکی، لوازم خانگی و محصولات دخانی را از ابتدای سال کلید زدیم، گفت: 10 میلیارد دلار حجم بازار داخلی قطعات یدکی خودرو است که 90 هزار شناسه صادر شده و برای 39 میلیون قطعه کد رهگیری در قطعات یدکی به جمع بندی رسیدیم.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود: اخذ کد شناسه و رهگیری برای کلیه کالاهای لوازم خانگی صورت گرفت در سطح عرضه نیز اقدامات مناسبی انجام شد، به عنوان نمونه با یکی از انبارهای بزرگ در تهران برخورد شد. در این انبار دستگاه‌های لوازم خانگی دست دوم را تجهیز می‌کردند که تبدیل به شبکه هم شده بودند که در نهایت با این شبکه برخورد شد.

برادران ادامه داد: سال گذشته در حوزه دخانیات 11 میلیارد نخ سیگار قاچاق در بازار بوده که قطعاً در بخش خرده فروش با قاچاق مقابله نمی‌کنیم بلکه با قاچاق سازمان یافته . به عنوان نمونه قاچاق برند ماربلو مقابله خواهیم کرد و براین اساس 3041 کد شناسه در این حوزه صادر کردیم.

وی گفت: 12 هزار میلیارد تومان امسال حقوق دولتی از دخانیات دریافت خواهیم کرد.

برادران با بیان اینکه امسال ۱۸ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید خواهیم کرد، افزود: در بهار امسال کاهش 15 درصدی ارزبری، افزایش 10 درصدی عمق داخل و افزایش 10 درصدی صادرات داشتیم./تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://homechinews.com/?p=1483
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه