مدیرکل دفتر لوازم خانگی وزارت صمت:

با ۵۰ میلیون تومان می شود جهیزیه ایرانی اقتصادی خریداری کرد

مدیرکل دفتر لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با یک حساب سرانگشتی با ۵۰ میلیون تومان می شود یک جهیزیه ایرانی که در آن تلویزیون و ماشین لباسشویی هم موجود باشد تهیه کرد.

به گزارش پایگاه خبری «هومچی نیوز»،  مدیرکل دفتر لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با یک حساب سرانگشتی با ۵۰ میلیون تومان می شود یک جهیزیه ایرانی که در آن تلویزیون و ماشین لباسشویی هم موجود باشد تهیه کرد.

آقای محسن شکرالهی گفت : در حال حاضر برخی از برندهای معروف از جمله  یخچال و لباس شویی ال جی و سامسونگ در چین تولید شده و به کشورهای اطراف صادر می شود و با توجه به آن‌که بسیاری از این کالا قاچاق هستند و عوارض گمرکی پرداخت نمی کنند در نتیجه با قیمت های کمتری عرضه می شوند.

به گفته او: در حال حاضر بسیاری  از تولیدکنندگان لوازم خانگی با توجه به آن‌که مالیات ، حقوق کارگر و عوارض گمرکی برای واردات قطعات پرداخت می کنند در نتیجه قیمت تمام شده کالاهای آنها بسیار افزایش می یابد.

او می گوید: در حال حاضر برندهای مطرح خارجی دارای تجربه و کیفیت بسیار بالاتری هستند  اما نباید این موضوع فراموش شود که در چند سال اخیر بسیاری از برندها بازار ایران را ترک کرده و همین موضوع باعث شد که تولیدکنندگان ایرانی خود را نشان داده و در حال حاضر علاوه بر تامین نیاز کشور  صادر کننده مطرح در کشورهای همسایه هم شده ایم.

شکراللهی گفت: در حوزه تولید یخچال ابران در حال حاضر به چند کشور همسایه محصولات خود را صادر می کند و آمارها هم نشان داده است که ۲۶ درصد در  صادرات محصولات رشد داشته ایم.

او گفت: به سازمان توسعه تجارت اعلام کرده ایم که مشوق ها را در این بخش پیگیری و تسهیل کنند و در حال حاضر هم تولیدکنندگان نمونه محصولات خود را به سه کشور آفریقایی ارسال  کرده  و از سوی دیگر بسیاری از  بازارهای منطقه را کالای ایرانی برای صادرات در اختیار دارند.

او گفت: تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر بر خدمات پس از فروش و ساماندهی این بازار باید تمرکز بیشتری داشته باشند.

شکراللهی گفت:  بیش از ۹۰ درصد از جهیزیه توسط کالای ایرانی قابل تهیه است و با یک حساب سرانگشتی با ۵۰ میلیون تومان می شود یک جهیزیه ایرانی که در آن تلویزیون و ماشین لباسشویی هم موجود باشد تهیه کرد.

او گفت: در حال حاضر در کالای قاچاق پذیر ۵۰ درصد رشد تولید داشته ایم و در دو ماه اخیر ۲۵ مورد آسیب شناسی کرده ایم.

او می گوید: فرصت لازم است که سبد محصولات خود را کامل کنیم اما در حال حاضر در تولید تلویزیون رشد ۲۰ درصدی داشته ایم و تولید یخچال به صورت دوقلو و ساید بای ساید صرفه بیشتری دارد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://homechinews.com/?p=2196
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه