رشد تولید لوازم خانگی در ۱۰ ماه امسال/ ۱.۸ میلیون یخچال تولید شد

 طی ۱۰ ماه سال جاری ۴ میلیون و ۵۰۸ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی تولید شد که حکایت از رشد ۱۰.۱ درصدی نسبت به ۱۰ ماه پارسال دارد.

به گزارش پایگاه خبری «هومچی نیوز»،  طی ۱۰ ماه سال جاری ۴ میلیون و ۵۰۸ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی تولید شد که حکایت از رشد ۱۰.۱ درصدی نسبت به ۱۰ ماه پارسال دارد.

 بررسی آمار وزارت صمت از تولیدات صنعتی نشان می‌دهد که طی ۱۰ ماه امسال تولید انواع لوازم خانگی با ۱۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۴ میلیون و ۵۰۸ هزار دستگاه رسیده است.

رشد ۹ درصدی تولید یخچال و فریزر

رشد ۹ درصدی تولید یخچال و فریزر

بر همین مبنا، طی ۱۰ ماه سال جاری یک میلیون و ۸۵۳ هزار دستگاه یخچال و فریزر توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده است، این در حالیست که در ۱۰ ماه سال گذشته یک میلیون و ۶۹۹ هزار دستگاه از این محصول تولید شده بود.

بدین ترتیب تولید یخچال و فریزر در ۱۰ ماه امسال نسبت به ۱۰ ماه سال قبل رشد ۹ درصدی یافته است.

رشد ۲۳ درصدی تولید ماشین لباسشویی

همچنین در ۱۰ ماه امسال یک میلیون و ۱۸۰ هزار دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده است. این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۹۵۹ هزار دستگاه تولید شده بود.

بنابراین تولید ماشین لباسشویی در ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۳ درصدی یافته است.

رشد ۲۳ درصدی تولید ماشین لباسشویی

کاهش ۰.۱ درصدی تولید تلویزیون

در ۱۰ ماه امسال یک میلیون و ۱۷ هزار دستگاه انواع تلویزیون توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده است که در مدت مشابه پارسال یک میلیون و ۱۸ هزار دستگاه تولید شده بود.

بدین ترتیب تولید انواع تلویزیون در ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۰.۱ درصدی داشته است.

افزایش ۵.۲ درصدی تولید کولر آبی

همچنین در ۱۰ ماه امسال ۹۱۳ هزار دستگاه کولر آبی در کشور تولید شده است. این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۸۶۸ هزار دستگاه تولید شده بود.

بنابراین تولید کولر آبی در ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵.۲ درصدی یافته است.

آمار نشان می‌دهد که در حال حاضر در صنعت لوازم خانگی، ۳۰۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و یک میلیون نفر اشتغال غیرمستقیم دارند و ۵۰۰ بنگاه در حوزه صنعت لوازم خانگی فعال هستند./مهر

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://homechinews.com/?p=679
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه