همه چیز در مورد نحوه استفاده و نگهداری از اتو پرس دومنا

نحوه استفاده و نگهداری از اتو پرس دومنا مستلزم به قوانینی است که با رعایت آن ها می توانید طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

به گزارش پایگاه خبری «هومچی نیوز»، بسیاری از افراد پیش از آمدن اتوپرس های خانگی، برای اتو پرده و حتی برخی از لباس ها بیشتر به خشکشویی مراجعه می کردند. در واقع اتوپرس های خانگی نمونه کوچک تری از مدل های مورد استفاده در خشکشویی هایی هستند که در حال حاضر با تنوع بالایی روانه بازار می شوند و دومنا یکی برندهای کلیدی در این حوزه است. استفاده کردن از اتو پرس مستلزم به قوانینی است و نگهداری از آن نیز باید به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد. در این بخش نکاتی به شما خواهیم گفت که به کمک آن های می توانید دوام دستگاه خود را بیشتر کنید.

نحوه استفاده از اتوپرس دومنا

نحوه کار اتو پرس به این شکل است که در ابتدا باید اتوپرس را درجای مناسبی قرار دهید، برخی از اتوپرس ها دارای پایه هستند اما اگر دستگاه شما پایه ندارد، آن را بر روی سطحی صاف قرار دهید. سپس مخزن را از آب پر کرده و کار خود را با باز کردن قفل دستگاه و بالا بردن دسته اتو پرس ادامه دهید. دو شاخه را به پریز برق متصل کنید و حالا نوبت به تنظیم میزان فشار و بخار اتو با توجه به جنس پارچه است. بعد از پهن کردن لباس و گرم شدن صفحات، سپس صفحه بالایی را بر روی صفحه پایینی فشار دهید تا اتو به خوبی تمامی چروک ها را از بین ببرد.

نکاتی که باید هنگام استفاده از اتوپرس بدانید

  • پس از شروع با اتوپرس دومنا حتما دفترچه راهنما را مطالعه کنید تا با نحوه عملکرد درست آن آشنا شوید.
  • بر اساس نوع و جنس پارچه ها، میزان حرارت و فشار بخار اتوپرس را تنظیم کنید.
  •  فشار زیادی به صفحات دستگاه اتوپرس وارد نکنید زیرا سبب آسیب و فرسودگی اتوپرس شما خواهد شد.
  • اگر لباس هایتان زیاد است پیشنهاد می شود که حین کار با اتو به آن استراحت دهید.
  • برای لباس های حساس می توانید از یک پارچه تمیز بهره ببرید و آن روی لباس ها قرار دهید تا بین صفحات اتو و لباس فاصله ایجاد کند.
  • توصیه می شود برای اتوپرس از آب مقطر استفاده کنید. بهره بردن از آب مقطر سبب می شود تا اتوهای مخزنی جرم و رسوبات به خود نگیرند اگرچه مدل های دومنا دارای  کارتریج ضد رسوب با استاندارد های به روز جهانی هستند و تا حدودی این مشکل را حل کرده اند.
  • بهتر است زیپ، یراق و دکمه لباس را با پارچه بپوشانید تا به صفحات اتو آسیب وارد نشود. توجه داشته باشید، که پارچه مورد استفاده شما نباید رنگ بدهد.
  • برای اتو کردن قسمت های گلدوزی شده  بهتر است که پارچه را به صورت پشت و رو اتو کنید.
  • بعد از اتمام کار، سیم دستگاه را از پریز برق بکشید و تا زمانی که اتوپرس به طور کامل سرد نشده، آن را در فضای بسته قرار ندهید./ال کا ایران

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://homechinews.com/?p=2832
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه